Fotowoltaika

Panele fotowoltaiczne

Zapytaj o ofertę

Fotowoltaika

Panele fotowoltaiczne

Zapytaj o ofertę

Fotowoltaika to dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną. Panele fotowoltaiczne, czyli inaczej panele słoneczne, zrobione są z krzemu, który przechwytując fotony, czyli najmniejsze jednostki światła, wprawia w ruch elektrony, co produkuje energię elektryczną, czyli prąd stały. 

Panele monokrystaliczne i polikrystaliczne

Ogniwa monokrystaliczne wykonane są z jednego monolitycznego kryształu krzemu. Charakteryzują się wysoką sprawnością około 18-22%. Posiadają charakterystyczny ciemny kolor. Są to ogniwa proponowane klientom indywidualnym do domów jednorodzinnych.

W naszej ofercie występują również ogniwa polikrystaliczne wykonane z wykrystalizowanego krzemu. Mają niższą sprawność oraz charakterystyczny niebieski kolor z wyraźnie zarysowanymi kształtami krzemu. Ogniwa te proponowane są dla większych inwestycji.  


Montaż

Montaż odbywa się w 14 dni po podpisaniu umowy. Wszystkie formalności związane ze zgłoszeniem do dotychczasowego dostawcy energii wypełniamy za klienta. Nasze ekipy montażowe to wykwalifikowani pracownicy z licznymi certyfikatami oraz doświadczeniem. 

Szczegóły techniczne

Wymiary paneli ok. 1,65m x 1m
Montaż Pionowo lub poziomo
Gwarancja 25 lat na moc poboru i produkcji energii elektrycznej
10 lat na produkt

Co zawiera instalacja?

Dzięki posiadaniu instalacji fotowoltaicznej podpiętej do sieci publicznej sami jesteśmy producentami swojego prądu a system bilansowania pozwala nam na przechowywanie wyprodukowanej energii w sieci i korzystanie z niej przez 365 dni. 

 

Zawartość instalacji fotowoltaicznej:

  • Panele PV
  • Inwerter
  • Okablowanie
  • System montażowy
  • Zabezpieczenie AC i DC
  • Ochronniki przepięć