Fotowoltaika

Systemy montażowe, zabezpieczenia, skrzynki DC, akcesoria

Zapytaj o ofertę

Fotowoltaika

Systemy montażowe, zabezpieczenia, skrzynki DC, akcesoria

Zapytaj o ofertę

Wybór miejsca na instalację oraz możliwości montażowe to zadanie które mogą Państwo rozwiązać wspólnie z naszymi doradcami. Najlepiej pracują moduły skierowane możliwie najbardziej na południe. Szczegóły dotyczące montażu ustalane są indywidualnie dla każdego klienta. Moduły nie powinny być zacienione w żadnym momencie dnia. 
Mamy możliwość montażu instalacji na pokryciach dachowych, na gruncie, na elewacjach. Do każdej z możliwości jest odpowiedni system montażowy, konstrukcja wsporna z odpowiednimi zaczepami.

Głównym elementem każdego systemu PV jest zestaw modułów fotowoltaicznych. Druga część systemu PV to urządzenia zabezpieczające i kontrolujące. Są to zabezpieczenia nadprądowe (wyłączniki, bezpieczniki), rozłączniki oraz ograniczniki przepięć.  Konfiguracja urządzeń zależy od rozmiaru systemu, liczby rzędów, ich połączenia oraz innych wymagań. Urządzenia te są zazwyczaj instalowane w specjalnych obudowach DC.

Okablowanie w części prądu stałego (pomiędzy panelami fotowoltaicznymi, a falownikami) projektuje się z użyciem przewodów jednożyłowych o przekroju 4 mm2, 6 mm2 lub większym, jeżeli wymaga tego dana instalacja. Zakończenia przewodów od strony paneli oraz inwerterów należy zaprojektować z użyciem standardowych wtyków. 

Połączenie między falownikami, a rozdzielnicą AC projektuje się z użyciem przewodów (kable znajdują się w ziemi). Przewody strony AC są dobierane w zależności od mocy wyjściowej falownika oraz długości przewodu zasilającego według wymaganych obliczeń oraz zgodne z obowiązującymi przepisami, zapewniające prawidłowe oraz bezpieczne użytkowanie systemu. 

Montaż

Montaż odbywa się w 14 dni po podpisaniu umowy. Wszystkie formalności związane ze zgłoszeniem do dotychczasowego dostawcy energii wypełniamy za klienta. Nasze ekipy montażowe to wykwalifikowani pracownicy z licznymi certyfikatami oraz doświadczeniem. 

Co zawiera instalacja?

Dzięki posiadaniu instalacji fotowoltaicznej podpiętej do sieci publicznej sami jesteśmy producentami swojego prądu a system bilansowania pozwala nam na przechowywanie wyprodukowanej energii w sieci i korzystanie z niej przez 365 dni. 

 

Zawartość instalacji fotowoltaicznej:

  • Panele PV
  • Inwerter
  • Okablowanie
  • System montażowy
  • Zabezpieczenie AC i DC
  • Ochronniki przepięć