Okno dachowe

Better Energy

Zapytaj o ofertę

Okno dachowe

Better Energy

Zapytaj o ofertę

Dakea Better Energy to nowe, energooszczędne okno dachowe z trzyszybowym pakietem dwukomorowym i centralną osią obrotu.

 

Konstrukcja dwukomorowa w porównaniu do standardowych pakietów jednokomorowych wypełnionych argonem, zapewnia lepszą izolację, co oznacza mniejsze straty ciepła w zimie i ograniczoną ilość ciepła dostającego się do środka w lecie. Okna trzyszybowe charakteryzuje lepsza wartość współczynnika U, zarówno samej szyby, jak i ramy okiennej, co może wpłynąć na obniżenie kosztów ogrzewania, a przez to na mniejsze zanieczyszczenie środowiska.

 

Funkcje zapewniające wydajność energetyczną:

• Wartość Uw = 1,1 W/m2K

• Pakiet trzyszybowy/ dwukomorowy

Zalecane zastosowanie: Pomieszczenia, w których wymagany jest lepszy komfort cieplny, na przykład salony i sypialnie itd.

 

Wraz z oknami Dakea Better Energy dostarczany jest bezpłatnie Kołnierz z folii paroprzepuszczalnej Dakea Quick Install (RUC). Kołnierz Quick Install pozwala skrócić czas montażu i zapewnić odpowiednią szczelność konstrukcji.

 

Okna dachowe Dakea Better Energy mogą być montowane na wszystkich pokryciach dachowych w dachach o nachyleniu od 15 do 90 stopni. Do prawidłowego zamontowania okien wymagane są oryginalne kołnierze Dakea.

Szczegóły techniczne

Wariant 15
Konstrukcja 4-12-3HS-12-3H
Pakiet szybowy 34 mm TAK
2 powłoki niskoemisyjne TAK
Gaz (argon) TAK
Hartowana TAK
Ug (W/m2K) 0,77
Całkowita przenikalność energii słonecznej 0,55
Uw (W/m2K) 1,1
Wodoszczelność E1350
Przepuszczalność powietrza Klasa 4
Odporność na obciążenie wiatrem Klasa C4
Izolacyjność akustyczna Rw (dB) 33 (-1,-3)
Kolor Naturalne drewno

Dodatkowe informacje

Konstrukcja

Szeroka ościeżnica, laminowane drewno sosnowe, w 100% z lasów północnych z certyfikatem FSC, zabezpieczone przed owadami i grzybami, podwójna warstwa lakieru akrylowego.

Wentylacja

2 położenia klamki zapewniające pasywną wentylację, skrzydło wentylowane w położeniu zamkniętym, do 5200 mm2 powierzchni równoważnej, przepływ powietrza do 35 m3/h (przy ciśnieniu 10 Pa).

Parametry szyby

Hartowana szyba zewnętrzna, do 10% większa użyteczna powierzchnia szyby.

Funkcje eksploatacyjne

2 uszczelki — zgrzewana uszczelka ślizgowa, zgrzewana uszczelka dociskowa, centralna oś obrotu, zatrzymuje się w każdym położeniu, dołączony foliowy kołnierz uszczelniający.