Montaż

Profesjonalny montaż

To się opłaca!

Gwarancją wieloletniej i bezproblemowej eksploatacji każdej stolarki okiennej i drzwiowej jest jej prawidłowy montaż. Dlatego zgodnie z zasadą, że dobre okno jest tak samo ważne jak dobry montaż, przywiązujemy bardzo dużą wagę do standardu i profesjonalizmu w zakresie wykonywania usług montażowych. Zawsze oferujemy naszym klientom standard montażu, który jest zgodny z obowiązującymi przepisami techniczno-budowlanymi, wytycznymi i instrukcjami producentów oraz ogólnie pojętą sztuką budowlaną.

Zamów bezpłatny pomiar i wycenę

Dobry montaż

Do poprawnego montażu niezbędne jest odpowiednie usytuowanie okna w otworze, jego mocowanie mechaniczne oraz uszczelnienie. Wybór środków do mocowania mechanicznego jest uzależniony od rodzaju montowanej konstrukcji oraz materiału, z którego wykonane są ściany budynku. W standardzie do połączenia mechanicznego wykorzystujemy kotwy stalowe w połączeniu z śrubami ościeżnicowymi. Mocowanie ramowe zapewnia nam większą stabilność i sztywność połączenia okna z ościeżą. W strefie progowej konstrukcje mocujemy odpowiednimi kątownikami, konsolami i łącznikami budowlanymi.

Montaż okien

Wypełnienie przestrzeni pomiędzy ramą okienną, a ościeżem wykonujemy przy użyciu piany poliuretanowej o odpowiednich właściwościach – która to pełni rolę izolacji termicznej i akustycznej. Zasadniczą kwestią poprawnie zrealizowanego montażu jest dokładne uszczelnienie połączenia okna z ościeżą w celu zabezpieczenia piany montażowej przed zawilgoceniem, zarówno wodą opadową od strony zewnętrznej jak i wilgocią przenikającą z wnętrza. W tym celu stosujemy odpowiednie folie paroizolacyjne od środka oraz folie paroprzepuszczalne od zewnątrz. W standardzie montażu warstwowego okna balkonowe, drzwi i systemy przesuwne montowane na poszerzeniach zabezpieczamy od zewnątrz folią EPDM.

Montaż okien

Użyte materiały montażowe

Aby sprostać coraz większym wymaganiom rynkowym i utrzymywać standard realizacji usług montażowych, współpracujemy z najlepszymi dostawcami materiałów i komponentów montażowych. W naszych realizacjach używamy systemowych rozwiązań m.in. takich firm jak Illbruck, Soudal, Wkręt-MET.

Montaż okien

Ciepłe parapety i podwaliny z klinarytu lub purenitu

W każdym przypadku, jak to tylko możliwe jako uzupełnienie montażu warstwowego, stosujemy ciepłe profile podparapetowe XPS. Specjalnie wyprofilowane kształtki potocznie zwane ciepłymi parapetami doskonale izolują termicznie strefę podokienną, jak również zapewniają szczelność w tej newralgicznej części połączenia okna z ościeżą. W konstrukcjach drzwiowych, balkonowych i systemach przesuwnych na poziomie posadzki, aby zapewnić prawidłowe podparcie i zlikwidować mostki termiczne, oferujemy systemowe poszerzenia ramy lub też zyskujące coraz większą popularność podwaliny z klinarytu lub purentiu. Tego typu podpory dzięki swoim właściwościom gwarantują nam bardzo dobre parametry wytrzymałościowe i termiczne.

Montaż okien

Dostępny sprzęt

Kompetencje ekip monterskich i używane materiały do montażu w połączeniu z profesjonalnym sprzętem pozwalają nam realizować trudne i wymagające inwestycje. Posiadamy własną flotę transportową, którą bez problemu dostarczamy wielkogabarytową stolarkę na budowę. Używając odpowiednich maszyn i urządzeń począwszy od żurawi i manipulatorów do szklenia, a skończywszy na profesjonalnych elektronarzędziach jesteśmy w stanie sprostać trudnym i skomplikowanych zadaniom montażowym.

Montaż okien

Profesjonalna
i przeszkolona ekipa

Chcąc zapewnić odpowiednią jakość oferowanych usług montażowych posiadamy własne wyspecjalizowane ekipy monterskie , które stale podnoszą swoje kwalifikacje montażowe na wielu szkoleniach branżowych. Wieloletnie doświadczenie w połączeniu z aktualną wiedzą techniczną oraz nowościami stosowanymi na rynku montażowym dają nam możliwość realizować bardzo wymagające przedsięwzięcia.

Montaż okien
Gwarancja montazowa Novator

Gwarancja montażowa

Oferując Państwu najwyższej jakości produkty wraz z profesjonalnym montażem jesteśmy pewni wieloletniej trwałości naszych rozwiązań, dlatego też zapewniamy przedłużoną gwarancję montażową. Wykonując montaż zgodny z przepisami prawa i wytycznymi producentów – czyli montaż szczelny warstwowy oferujemy 4-letni okres gwarancji montażowej. Sprzedawane przez nas towary objęte są okresami gwarancyjnymi producentów przy czym należy podkreślić, że oferując produkty klasy premium gwarancja ta może wynosić nawet 9 lat.

Zamów bezpłatny pomiar i wycenę!

Skonsultuj się z naszym Przedstawicielem, który przygotuje dla Ciebie bezpłatną ofertę oraz zaproponuje najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu.