Okno V74 to system, który sprawdzi się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i budynkach mieszkalnych wielorodzinnych. Jego funkcjonalność zapewnia wygodne użytkowanie, a budowa profili odpowiednie parametry cieplne oraz akustyczne. System V74 dostępny jest w kolorze Realwood Woodec Turner Oak, który pozwala uzyskać naturalny efekt prawdziwego drewna.

Profile

Gealan, 6-komorowa ościeżnica i 6-cio komorowe skrzydło o szer. 74 mm w kolorze białym oraz, 6-komorowa ościeżnica i 5-cio komorowe skrzydło o szer. 74 mm w pozostałych kolorach, zapewnią dobrą izolację cieplną i akustyczną.

Kształtowniki z wysokoudarowego PVC. Łatwa pielęgnacja dzięki dużej i gładkiej powierzchni wrębu. Zoptymalizowane geometrie profili pod kątem materiałowym chronią zasoby naturalne i tym samym środowisko. Duża komora główna służy umieszczeniu dużych wzmocnień stalowych W rezultacie standardowa stal w systemie ma bardzo wysoką odporność na zginanie a profil wyposażony w taką stal cechuje się bardzo wysoką stabilnością. Dzięki temu jako producent okien bez przeszkód możemy spełniać oczekiwania klientów, którzy chętnie zamawiają duże okna.

Profile dostępne w kolorach: biały, złoty dąb, winchester, ciemnoszary, woodec turner oak mat.

Wzmocnienia

Okna w zależności od wersji mają specjalne, wielokrotnie gięte wzmocnienie ze stali ocynkowanej w skrzydłach o grubości do 2 mm oraz wzmocnienie zamknięte w ościeżnicach o niespotykanej dotąd na rynku wytrzymałości. Jest to najważniejszy element gwarantujący długoletnie i niezawodne działanie okien.

Dodatkowo w oknach w kolorze białym zastosowane będzie wklejenie szyby do przylgi skrzydła w technologii STV (tzw. Szklenie Statyczne). Poprzez klejenie szyby z profilem skrzydła statyka zespolenia przenosi się na skrzydło, co pozytywnie wpływa na stabilność okna. Dzięki temu, w pewnym zakresie wymiarów niepotrzebne jest stosowanie wzmocnienia stalowego w skrzydle, co z kolei korzystnie wpływa na parametr Uw konstrukcji.

Pakiet szybowy

Jednokomorowe, o budowie 4/20/4 Ug=1,1 wg EN673.

Ciepłochronna stalowa ramka międzyszybowa. Dzięki pakietom szybowym doposażonym w stalową ramkę dystansową można uzyskać 4-krotnie lepsze właściwości termoizolacyjne w porównaniu z rozwiązaniami powszechnie stosowanymi na rynku.

W oknach tej serii można zastosować dwukomorowe zespolenie szybowe Ug=0,5.

Ciepła ramka międzyszybowa Master Therm, która obniża ryzyko skraplania się pary wodnej na szybie wewnątrz pomieszczenia, a także zwiększa o 6% izolacyjność cieplną całego okna.

Okucia

ROTO NX od uznanego, niemieckiego producenta okuć.

Do 4 zaczepów antywyważeniowych w zależności od wymiarów skrzydła i systemu okuć. Zabezpieczenia te utrudniają włamanie i wydłużają czas potrzebny do sforsowania okna. Takie rozwiązanie zwiększa szansę na powstrzymanie złodzieja i może zapobiec utracie majątku.

Mikrowentylacja, która zapewnia użytkownikom stały dostęp świeżego powietrza, nie narażając ich na zimno.
Mechanizm 4-stopniowego uchyłu lub rozwarcia w skrzydłach RU (wysokość skrzydła w zakresie od 1041 do 1640 mm). Rozwiązanie to umożliwia dopasowanie rozszczelnienia okna do panujących warunków atmosferycznych. Dostęp świeżego powietrza jest bardzo ważnym elementem gwarantującym dobre zdrowie i samopoczucie.

Klamka aluminiowa, którą można opcjonalnie rozszerzyć do innej klamki, np. Swing Secustik, w której po raz pierwszy zastosowano mechanizm blokujący obrót klamki – takie rozwiązanie zabezpiecza okno przed próbami włamania przez przesunięcie elementów ryglujących okucia z zewnątrz.

Blokada błędnego położenia klamki i podnośnik skrzydła w skrzydłach RU (wysokość skrzydła w zakresie do 1040 mm i powyżej 1640 mm). To gwarancja bezpieczeństwa użytkowania i trwałości okucia.

Stabilizator uchyłu.

Uszczelki

System ma układ uszczelek zewnętrznych, dzięki którym okno uzyskuje wysoką izolacyjność termiczną i akustyczną.

Kolorystyka

Realwood Woodec Turner Oak

Realwood Woodec Turner Oak

Winchester

Winchester

Złoty Dąb

Złoty Dąb

Ciemnoszary

Ciemnoszary

Biały

Biały

Możliwość rozbudowy

Bezpieczeństwo

- 2 | 3 | 4 | wszystkie zaczepy antywyważeniowe
- Zawiasy o nośności do 130 kg
- Kontaktrony Safe+
- Blacha antyrozwierceniowa
- Okucie Bezpieczne Dziecko (Tilt-First)
- Wklejany pakiet szybowy
- Pakiety szybowe bezpieczne (laminowane, hartowane)
- Klamki z kluczem i przyciskiem

Termoizolacja

- Pakiety trzyszybowe o wsp. Ug=0.5
- Ramki międzyszybowe stalowe | ciepłe Master Therm
- 2 uszczelki

Akustyka

Pakiety dwu- i trzyszybowe o zwiększonej izolacyjności akustycznej

Komfort i estetyka

Dostępne w standardzie

- Stopniowany uchył
- Mikrowentylacja w skrzydłach R/U
- Blokada błędnego położenia klamki
- Zgrzew V-Perfect

Możliwości rozszerzenia

- Ukryte zawiasy
- Zatrzask balkonowy
- Nawiewniki
- Pakiety szybowe ornamentowe
- Okucia o zwiększonej nośności do 150 kg
- Hamulec w klamce
- Okna uchylno-przesuwne
- Okucia uchylno-przesuwne, odstawno-przesuwne
- Pakiety szybowe przeciwsłoneczne

Akcesoria

- Klamki
- Nawiewniki
- Szprosy międzyszybowe